
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 10 A |
| Output Voltage | 1.19 V to 36 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 150 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Min Input Voltage | 3.7 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Buck, Boost |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Quiescent Current | 500 µA |
| Function | Step-Down, Step-Up/Step-Down |
Stock: 2907
Distributors
pcbx
Unit Price$9.87179
Ext.Price$9.87179
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.87179 | $9.87179 |
| 10 | $7.80989 | $78.09890 |
| 25 | $7.29487 | $182.37175 |
| 50 | $7.11931 | $355.96550 |
| 100 | $6.94801 | $694.80100 |
| 300 | $6.62409 | $1987.22700 |
| 500 | $6.31527 | $3157.63500 |
| 1000 | $6.02092 | $6020.92000 |
